ALİMOĞLU İLE YOLA DEVAM

2 Eylül 2019, Pazartesi 16:36

     


TÜMMER’in olağan genel kurulunda seçime tek listeyle giren İBRAHİM ALİMOĞLU başkan seçildi.

 

EMİB, İMİB ve TMD

İbrahim ALİMOĞLU ile devam dedi.

 

TÜMMER’in olağan genel kurulunda seçime tek listeyle giren İbrahim Alimoğlu başkan seçildi. Başkanlık görevinin iki dönem olacak şekilde geleneksel hale getirilmesi nedeniyle, görevi bırakan Başkan Raif Türk’ün yerine İbrahim Alimoğlu tek aday olarak seçime girdi. Toplam 52 üyenin oy kullandığı seçimde İbrahim Alimoğlu başkanlığındaki liste oy birliği ile kabul edildi.

Olağan Genel Kurul 27 Nisan 2019 Cumartesi günü 52 üyenin katılımı ile Büyükhanlı Park Otel’de gerçekleştirildi.

Tümmer üyelerinin bir araya geldiği Olağan Genel kurulun başlaması ile ilk madde olan divanın seçimi yapıldı. Divan başkanlığına Burdur, Bucak Ticaret Odası Başkanı Hasan Yalçın MEÇİKOĞLU, başkan yardımcılığına Oğuzhan ARSLAN, yazmanlığına ise Fahrettin ÇAĞDAŞ seçildi.

Olağan Genel Kurulda İbrahim ALİMOĞLU başkanlığındaki tek liste oy birliği ile kabul edilirken, önceki Başkan Raif TÜRK Onursal Başkan ve önceki Başkan Vekili İhya KANGAL Onursal Üye seçildi.

İbrahim ALİMOĞLU tarafından, TÜMMER’e hizmetlerinden ve katkılarından dolayı Raif TÜRK’e hediyesi takdim edildi.

Yeni başkan İbrahim Alimoğlu; Afyon merkezli Alimoğlu Mermer’in Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.

İbrahim ALİMOĞLU Kimdir?

3 Şubat 1956 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya gelen İbrahim Alimoğlu; Dedesi, amcası, babası ve kardeşleriyle birlikte büyük bir ailenin içinde büyüdü. Mermerci bir aileden gelen İbrahim Alimoğlu 3. kuşak olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul da tamamlayarak 1979 yılında Afyonkarahisar Eğitim Enstitüsü’nden mezun olarak öğretmen oldu.

Mermerci ve sanayici bir aileden gelen Alimoğlu öğretmenlik yapmayarak, 3. kuşak bir nesil olarak mermerciliğe devam etti.

Çocukluğundan itibaren mermer tozunun içinde büyüyen İbrahim ALİMOĞLU, 1980 yılında evlendi ve 4 çocuğu oldu. Vatanî görevini 1981 yılında Balıkesir Çayırhisar’da kısa dönem ordonat olarak tamamladı.

Doğduğu günden bu yana dedesinin kurduğu mermer fabrikalarının gelişmesi, büyümesi ve dünya pazarlarında yer alması konusunda olağanüstü çabalarla bugünlere ulaşmış, dünyanın dört bir tarafına, ülkemizin Denizli, Burdur, Afyonkarahisar yöresindeki en güzel mermerlerini ihraç ederek ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir. 
Son Eklenen Haberler