AYŞE KIRBAŞ 40 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

4 Eylül 2019, Çarşamba 12:52

     


AYŞE KIRBAŞ 40 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Denizli de bir firma da satış sorumlusuydu Ayşe Kırbaş, Kendi işini kurdu şimdi 40 ülkeye mermer ihracatı yapıyor.

DENİZLİ'de mermer ihracatı yapan bir firmada satış sorumlusu olarak çalışırken Denizli Ticaret Odası'nın açtığı girişimcilik kursuna katılan 39 yaşındaki Ayşe Kırbaş, kendi şirketini kurarak patron oldu.

DENİZLİ'de doğaltaş sektörün de mermer ihracatı yapan bir firmada satış sorumlusu olarak çalışırken Denizli Ticaret Odası'nın açtığı girişimcilik kursuna katılan 39 yaşındaki Ayşe Kırbaş, kendi şirketini kurarak kendi işinin patronu oldu.

KIRBAŞ işinde profesyonelliği ön plan da tutarak titiz bir araştırma ile şuan da Avrupa, Uzak Doğu ve Orta Doğu'daki toplam 40 ülkeye mermer ihracatı yapıyor.

Ayşe KIRBAŞ, evli ve 1 çocuk annesi. Evinde anne işinde patron olan Kırbaş, bir firmada satış sorumlusu olarak çalışırken, 3 yıl önce Denizli Ticaret Odası'nın açtığı girişimcilik kursuna katıldı. Kursu başarıyla tamamlayan Kırbaş, sertifikasını aldıktan sonra 10 bin dolarlık bir yatırım yaparak, mermer sektöründe faaliyet gösteren kendine ait bir şirket kurdu.

Şirket kuruluşunu yaptıktan hemen sonra sistemi oturttu ve yurtdışındaki ülkeleri tek tek dolaşıp, Denizli mermerini tanıtmaya başladı. Mermer fabrikalarından satın aldığı mermerleri yurtdışında pazarlayan KIRBAŞ, şimdi Avrupa, Uzak Doğu ve Orta Doğu'daki 40 ülkeye ihracat yapıyor.

Hayallerimin Peşinden Koşarak, Başarıya Odaklandım

Başarmayı seven ve hayallerinin peşinden koşan Ayşe Kırbaş kendisini anlattı. “  Mermer sektöründe farklı firmalarda satış sorumlusu olarak 12 yıl çalıştım. Her zaman hedeflerim vardı. Bu hedeflere ulaşmak için çok çalıştım. Hayal kurmak polyannacılık değildir, hayallerin gerçekleşmesi için bir başlangıçtır.

Sektörde çalıştığım süre içinde kendi işimi kurmayı hayal edip, bu hayalin peşinden koştum ve 3 yıl önce kendi işimi kurmaya karar verdim.

Denizli Ticaret Odası'nın girişimcilik kursunun ardından kafamda yapacağım işi netleştirdim. Bu konuda tereddütlerim de vardı. Daha sonra bu işi başarabileceğime inandım ve yalnızca başarıya odaklandım.

Kendi şirketimi kurup sıkı bir çalışma temposunun içerisine girdim. Çantamı alıp, yurtdışındaki ülkelerde Denizli mermerinin tanıtımını yaptım” dedi.

Kadınların kendi ayakları üzerinde durmasının ülkenin ilerlemesi açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Kırbaş,“ Şirketimi kurduğum ilk yıl 2 milyon dolarlık mermer ihracatı yaptık.

Şu an 40'ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. ABD, Çin, Almanya, Katar, Mısır, Singapur, Malezya en çok satış yaptığımız ülkeler. Kentte üretilen mermerin her çeşidini yurtdışına satıp, ülkemize döviz girdisi sağlıyoruz.

Doğal taş aşığı bir insanım. Mesleğimi çok seviyorum ve başarılı olduğum için çok mutluyum. Bir kadın isterse başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Aynı anda hem anne, hem eş olurken evimizle birlikte, iş dünyasında çalışarak ülke ekonomisine katkı sunabiliyoruz.” Dedi.

  
Son Eklenen Haberler