MERMER ATIKLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ KONULU TOPLANTI BİLECİK'TE GERÇEKLEŞTİ

26 Ocak 2018, Cuma 17:55

     


Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasında, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası, BEBKA ve TÜBİTAK işbirliği ile Mermer Artıklarının Değerlendirilmesi konulu bilgilendirme ve istişare toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Bilecik Valisi Doç.Dr. Tahir BÜYÜKAKIN, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim TAŞ, İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz SERTLER, Bilecik TSO Başkanı Mefail ATEŞ, Bilecik TSO Meclis Başkanı Hakkı AYNUR, Bilecik Mermerciler Derneği Başkanı Turgut ÖZEN, BEBKA Genel Sekreteri İsmail GERİM, TÜBİTAK Yetkilileri, BEBKA Yetkilileri, Kamu Kurumlarının İdarecileri ve ilimizde mermer sektöründe faaliyet gösteren firmaların yetkilileri katıldı.

Toplantı Bilecik Valisi Doç. Dr Tahir BÜYÜKAKIN’ın konuşmaları ile başladı. Devamında TÜBİTAK yetkilileri tarafından mermer artıklarının değerlendirilmesi için alternatif proje örnekleri katılımcılara tanıtıldı ve sektör temsilcilerinin konu ile ilgili görüşleri alındı.

Toplantıda mermer atıklarının değerlendirilmesi konulu projeler üretmek için BEBKA, TÜBİTAK, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Bilecik TSO ve ilgili kamu kurumları tarafından ortak çalışmalar yapılması ve konu ile ilgili somut projeler hayata geçirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı. () 
Son Eklenen Haberler