wwww.machineryfest.com>
HÜROK MARBLE KÜTAHYA’DA YENİ SHOOWROOM AÇTI

HÜROK MARBLE KÜTAHYA’DA YENİ SHOOWROOM AÇTI

Kütahya 1.Organize Sanayi Bölgesinde mermer üreten ve 38 ülkeye ihracat yapan Hürok Marble nin Kütahya’daki yeni tesisi, törenle açıldı.

Dünya mermer sektöründe devlerle rekabet içinde olan Hürok Marble, dış piyasadan sonra, iç piyasaya da hareketlilik getirmeyi amaçlıyor.

Dünya mermer sektöründe devlerle rekabet içinde olan Hürok Marble, dış piyasadan sonra, iç piyasaya da hareketlilik getirmeyi amaçlıyor. Kütahya 1.Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim tesislerinde yeni showroomunun açılışında konuşan Hürok Marble Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü OLÇAR, iç piyasaya hitap etmek için Kütahya’da böyle bir showroom açtıklarını kaydetti.

İnşaat işleri yaparken bir mermer taşeronunun işi geciktirmesi sonrası bu sektöre girdiğini hatırlatan Hüsnü OLÇAR : ”2001 yılında Türkiye’de yaşanan kriz ortamında şirket olarak ihracat yapmayı başaran nadir firmalardan birisiydik.

Bizler kendi ürünümüzü nasıl pazarlarız diye düşündük. Fuarlara katıldık. 2005 yılında Orlando’da düzenlenen bir fuar sonrası Amerika’da yatırım kararı aldık. Müşterilere nasıl ulaşacağımızı düşünerek ABD’nin Pompano kentinde 2005 yılında bir depo açtık. Tabi o zamanlar şartları bilmiyoruz. Büyük oğlum Kamil ile küçük oğlum Kemal çalışmaya başlayarak dillerini geliştirdiler ve pazarlamayı öğrendiler. 2009 yılında işlerini biraz daha büyüttüler.

O dönemlerde krizler vardı. Ama onlar daha fazla çalışacağız dediler ve çalıştılar. Bu günlere gelmemizde evlatlarımın büyük emeği var. Gecemizi gündüzümüze katarak müşterilerimize daha iyi hizmetler verebilmek için aralıksız çalıştık. Üretimde çeşitliliğe önem verdik ve özel dizayn mozaikler yaparak tarihte çok eski yüzyıllarda yapılmış resimleri günümüze taşıdık.” Dedi.

Türkiye’nin elde ettiği büyümede özel sektörün büyük önem taşıdığının altını çizen Hürok Marble Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü OLÇAR;  Şirketimiz yatırım anlamında hamlelerine devam etmektedir. Yurt dışında yapmış olduğumuz yatırımlar ve çalışmalarımızdan dolayı çevremizden takdir ve teşekkür topladık. Fakat bir eksiklik olduğunu söyleyen Kütahya’da ki bazı arkadaşlarımız bizim ürünlerimizin kendi memleketimiz ile de paylaşılmasını istedi. Bizde bu eksikliğimizi tamamlamak istedik. Bu showroomu açmayı düşündük ve hizmete açmak için burada bulunuyoruz.

Amerika ile birlikte 38 ülkeye ihracat yapar durumda olan şirketimiz, Amerika’daki showroomu ile özellikle Güney Amerika ülkelerine hitap etmektedir.  Kütahya showroomu ile Türkiye ve Kütahya piyasasını kaplayan iç pazara hitap etmeyi amaçlamaktadır. Şu anda mermer sektöründe önde gelen ülkelerden İtalya’yı geçmiş durumdayız.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Açılışta konuşma yapan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ise Türkiye’nin iş adamları sayesinde büyümeye devam ettiğini ifade etti. Vali Çiftçi: ” Biz önce Hüsnü beylerin tesisini gezdik. Her şey muhteşem olmuş. Dünya ya bakıyoruz her ülke krizde. Türkiye’ye bakıyoruz ikinci büyüyen ülke konumunda. Bunun arkasında Hüsnü Bey gibi müteşebbisler var. İnşallah birinci olacağız. Bütün yatırımcılardan bunu istiyoruz. Ben Kütahya ve Amerika’da oluşturulan istihdamdan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Kütahya Valisi Kenan ÇİFTÇİ, Belediye Başkanı Mustafa İÇA, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nuh KALKAN ve Hürok Marble Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü OLÇAR, kurdeleyi açılış için özel hazırlanan dev makas ile keserek showroomu hizmete açtılar. Misafirler açılışı yapılan tesisi büyük beğeni ile gezerek, hayranlıklarını dile getirdiler.

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 24 Nisan 2012, 13:33 tarihinde Genel, GÜNCEL, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 873 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
TURQUOISE DERGİ REKLAM
Popüler Haberler
DOĞALTAŞ SANATINDA İDEAL HAMAM & SPA

DOĞALTAŞ SANATINDA İDEAL HAMAM & SP...

Doğaltaş sanatında çözüm ortağınız Ideal Hammam & Spa ideal Hammam & Spa (İdeal Maden Doğaltaş San Ve Dış Ticaret) yurtiçi ve yurt... [Devamı]
UNUTKANLIK

UNUTKANLIK

2008 krizinde bir hayli sıkıntıya düşen ve bir türlü derdini tam olarak dile getiremeyen mermer sektörü, son bir yılını göreceli olarak iyi... [Devamı]
DOST SOKET İŞİNİ İYİ YAPAN KAZANIR

DOST SOKET İŞİNİ İYİ YAPAN KAZANIR...

24 saat kesintisiz hizmet vermenin Avantajını kullanarak büyümesine hız kattı. Denizli ve çevre illerde faaliyet gösteren Dost soket firması,... [Devamı]
SANAT  DÜNYASINDA Kİ RÜZGAR

SANAT DÜNYASINDA Kİ RÜZGAR...

Tülay Durmuş ÖZKUL Sanat Dünyasında Kendine Evrensel Bir Yer Edinmiştir. Sanatçının kullandığı malzeme, boş ve dolu ilişkisi, deneysel arayışları... [Devamı]
DOĞALTAŞ SEKTÖRÜNDEKİ YAPRAK DÖKÜMÜ…

DOĞALTAŞ SEKTÖRÜNDEKİ YAPRAK DÖKÜMÜ…...

DOĞALTAŞ SEKTÖRÜNDEKİ YAPRAK DÖKÜMÜ… Eylül ayından bu tarafa devam eden yaprak dökümünde ulu çınarlar dahil olmak üzere genç kardeşlerimizin... [Devamı]
ALEXANDRETTE BLACK DÜNYA PAZARINDA

ALEXANDRETTE BLACK DÜNYA PAZARINDA...

Davut Grup tarafından bir süre önce açılan ocağın ardından Nardüzü Beldesine kurdukları mermer fabrikasıyla, İskenderun mermerini işlenmiş... [Devamı]
Anket
Yeni web sayfası çalışmasını nasıl buldunuz?..
Başarılı
Geliştirilebilir
Yorum yok
Beğenmedim
Çok kötü
Yazarlarımız
Yorumlar
Resim Galerisi