İSCEHİSAR HERŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK

1 Kasım 2019, Cuma 16:05

     


İSCEHİSAR HERŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK

 

Afyonkarahisar- İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin ve Beraberindeki Heyet İzmir’den Mutlu Döndü

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, İscehisar Mermerciler Derneği Başkanı Muharrem Çakmak ve İscehisar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Sav ile birlikte İzmir’de İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu’nun ev sahipliğinde, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği Başkanı İbrahim Alimoğlu ve Ege İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya’nın da eşlik ettiği toplantıda bir araya geldiler.

İscehisar’da uzun yıllar gerçekleştirilen MERFES’in bir adımı olan İzmir Marble Fuarında stand açmak üzere bir araya gelen heyet, İscehisar Belediyesi adı altında İscehisar da bulunan el sanatları  işçiliği ile esnaflık yapan atölyecilerinin ürettikleri ürünleri sergilemek ve Pazar arayışında katkı sunacak olan fuarda yer alacak.

İzfaş Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu, heyete geldikleri talep üzerine ellerinden gelen desteği verecekleri söyledi. Doğaltaş sektöründe İscehisar’ın önemli bir konumda olduğunu vurgulayan Karaosmanoğlu, “ Sektör adına her zaman ne gerekiyorsa yapmaya hazırız, çözümsüz hiçbir şey yoktur.” Dedi.

SÖZ VERDİK YERİNE GETİRİYORUZ

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Ahmet Şahin “ Vaatlerimizden bir tanesi de yeniden MERFES düzenlemekti. Bunun ilk adımını da geçtiğimiz günlerde Ege Maden İhracatçıları Birliği tarafından organize edilen "İhracatın Yıldızları Ödül Töreninde " 2020 İzmir fuarında İscehisar Belediyesi olarak İscehisar da ki el sanatlarımızı üreten atölyeci arkadaşlarımızın yer aldığı belediye standı için ön görüşmelerimizi yapmıştık.

Bu konunun havada kalmaması için talebimizi yenilemek üzere İzmir’ e İzfaş Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu’nu ziyaret ettik.

Ziyaretimizde İscehisar Belediyesini temsilen şahsım ve  İscehisar Mermerciler Derneği Başkanı Muharrem Çakmak , İscehisar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Sav’ın katılımı ve bizleri ve sektörü yalnız bırakmayan  Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği Başkanı İbrahim Alimoğlu ve Ege İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya ile birlikte, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu ev sahipliğinde bir toplantı gerçekleştirdik.

 

Toplantımız da talep ve isteklerimiz olumlu sonuçlandı. İlçemizde faaliyet gösteren mermerci Küçük esnaflarımızı düşünerek yaptığımız çalışma ve girişimler sonucu İscehisar Belediyesi olarak 2020’de İzmir Fuarında yeniden stand açacağız. Buraya getireceğimiz ürünler ilçemizin, memleketimizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sunacağına inancım sonsuzdur. Fuarda sergilenecek ürünlerin hazırlıklarına hemen başlayacağız. 

 

Yaptığımız çalışma ve girişimler sonucu İscehisar Belediyesi adına ücretsiz standımızın tahsis edilmesinde emekleri geçen Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal,  Ege İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya,  Yönetim Kurulu Üyesi Osman Uysal ve yönetim kurulu üyelerine, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği Başkanı İbrahim Alimoğlu’na ve yönetim kurulu üyelerine,  İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu ve yönetim kuruluna, İscehisar Mermerciler Derneği Başkanı Muharrem Çakmak’a, İscehisar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Sav ve emeği geçen herkese desteklerinden dolayı teşekkür ederim.” Dedi. 

“ İscehisar Herşeyin En Güzeline Layık.” Sözü ile memleketini ve halkına verdiği değer gözlerden kaçmadı.

  
Son Eklenen Haberler