SANDIKLI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇÖL ‘DEN TURQUOİSE İNTERNATIONAL DERGİSİNE ZİYARET

1 Kasım 2019, Cuma 16:16

     


SANDIKLI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇÖL ‘DEN

TURQUOİSE İNTERNATIONAL DERGİSİNE ZİYARET

 

Afyonkarahisar Sandıklı ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Turquoise Dergisi sahibi Zeliha Ertek, Turquoise Dergisi Editörü Mehmet Abdioğulları, ve dergi çalışanlarını merkez ofiste ziyaret etti.

Sandıklı belediyesine vermiş oldukları desteklerden dolayı Zeliha Ertek ve Mehmet Abdioğulları’na teşekkür eden Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa ÇÖL ziyaretin de , Ülke ekonomisi ve dünya ekonomisinde ki öngörülerini dile getirirken, Belediyenin çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, “2014 – 2019 tarihleri arasında yaptığımız çalışmaları ve 2019 yılı seçimlerinde sonra bizlere emek veren, teveccüh gösteren sizleri ziyarete geldik. Sandıklı Afyonkarahisar’ın en büyük ilçesi durumundadır. Çok şükür 39 yıl sonra Sandıklı halkının teveccühleri ile üst üste seçilen ikinci belediye başkanı olmakta şahsım adına onur verici bir durum oldu.

2014 yılında en genç belediye başkanı olarak seçilmiştim. Bu dönemki hizmetlerimiz ve gayretlerimiz bizleri bu noktaya getirdi. Bu çalışmalarımızda sizlerin de destekleri bizlere güç verdi. Sizlere bu desteklerinizden dolayı teşekkür ederiz. Rabbim inşallah bu gün olduğu gibi yarın da güzel hizmetler yaptırmayı nasip eder.

Bir ülkenin gelişebilmesi için önce ekonomi şarttır. Bizde ilçemizde ekonomiyi hızlandıracak projeler geliştirdik. Yeni hedefler ve projelerimiz bu dönemde de devam ediyor. Bazı projelerimiz şimdiden verim vermeye başladı. Yaptığım çalışmalarda beni yalnız bırakmayan Önce kendi ekibime, Sandıklı İlçe halkına ve tüm Afyon halkına desteklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Sandıklı da önemli çalışmalara imza attıklarını ve bu hizmetlerin devamının geleceğini belirten Başkan Çöl, “Aynı zamanda Sandıklı’mız termalde, seracılıkta, turizmde zirveye ulaşan bir ilçe konumuna gelmiştir. Bununla alaka Türkiye genelinde 356 milyon TL’lik hibeyi alan tek belediye olduk.

Jeotermalde ilçenin % 90’ını ısıtan bir belediye durumuna geldik. Suyun dönüşünde bir milyon metre kare seranın olduğu Türkiye’deki seraların yüzde yirmi beşinin bulunduğu bir ilçe haline geldik. Dönüş suyuyla meyve, sebze kurutmaya başladık. 

Nasip olursa Türkiye’de,  jeotermalde bir ilki başararak Ocak ayında projesini hazırladığımız, jeotermalde yüksek getirili olan balık yetiştiriciliği işine de başlayacağız. Bununla beraber İlçemizde Turizm alanlarını genişletmek adına, Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühleriyle yaklaşık bir ay öncesinde Sandıklının Turizm alanları genişletilmiş olduk. Onun içinde başta Cumhurbaşkanımız ve Bakanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sandıklı Belediyesinin çalışmalarını her zaman beğendiklerini ve ilçesi ile birlikte şehre büyük katma değer kattıklarını belirten Turquoise Dergisi Sahibi Zeliha Ertek ”Şahsınız ve ekibinizle ziyaretimize gelerek bizleri onurlandırdınız. Sizleri ağırlamak bizleri mutlu etti. Şunu biliyoruz, İlçe belediyelerimiz içinde Afyonkarahisar Mustafa Çöl’ü tanıyor durumda. Elbette Mustafa Çöl denilince Sandıklı akla geliyor. Sizi tebrik ederiz. Çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Ülke ekonomisine Turizm ile Gıda ile seracılık ile katkılar sunuyorsunuz. Ülkemizin sizin gibi çalışkan yöneticilere ve başkanlara ihtiyacı var. Sayın başkana ziyaretlerinden ve basına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim.“ dedi.

Yöneticilerin parti gözetmeksizin çalışmaları, ülkenin gelişiminde büyük rol oynadığını belirten Turquoise Editörü Mehmet Abdioğulları ” yapmış olduğunuz bu nazik ziyaretten ziyadesi ile mutlu olduk. Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl artık bir marka olma yolunda hızla ilerliyor.  Yakından takip ediyorum, başarılı bir yönetici ayrıca sevilen bir şahsiyetsiniz. Yaptığınız çalışmalar sadece Sandıklı İlçemizin dikkatini çekmiyor. Afyon’un ve Türkiye’nin dikkatini çekmektedir.

Dikkatimizi çeken diğer bir unsur ise Cumhurbaşkanımızın Mustafa Çöl’e ayrı bir yaklaşımı vardır. Bu başarılı çalışmalar Ankara nezdinde de dikkatleri çekmiş durumdadır. Elbette bu durum bizleri de mutlu ediyor. Çöl’ ün başarılı çalışmaları bizleri gururlandırıyor. Sayın Mustafa Çöl’e basına vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ederiz.“  dedi.

  
Son Eklenen Haberler