TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Başladı

1 Kasım 2019, Cuma 13:49

     


TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası

Diyarbakır Şubesi Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Başladı

 

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi yeni yerinde üyelerine hizmet vermeye başladı.

2006 Yılında yapılan genel kurul ile TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesinin açılışı yapıldı. Yapılan genel kurul sonrası farklı adreslerde üyelerine hizmet veren Başkan ve Oda yönetimi 2019 yılında yeni yerin de üyelerine hizmet vermeye başladı.

Demokratik kitle örgütleri yasa ve yönetmeliklerde belirtilen amaçların iki başlık altında toplandığını ifadelendiren Diyarbakır Şube Başkanı GÜLBİRİVAN ATLI konuşmasında ; “ Sizlere odamız hakkında bilgi vermem gerekirse, TMMOB ve bağlı meslek odaları özel yasayla kurulan ve anayasanın 135. maddesince kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu olarak tanımlanan, mesleki demokratik kitle örgütleridir.

Bu örgütlerin yasa ve yönetmeliklerde belirtilen amaçları iki başlık altında toplanmıştır. Bunların birincisi mesleklere ve üyelere ilişkin amaçlar, ikincisi ise kamu ve ülke yararına hedeflerdir.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odasının amacı, bilimle, emekle, umutla ve inatla şekillendirdiğimiz yaşam ve çalışma anlayışımızla, insana, doğaya, yaşam çevremize, hak ve özgürlüklere sahip çıkan ve geliştirilmesine katkı sunan, kendi uzmanlık alanında üretilen bilim ve mühendislik hizmetlerinin halkın yararına sunmak olduğunun altını çizmek isterim.

Hedefimiz, meslektaşlar, mesleki kuruluşlar, üniversitelerle ve demokratik kitle örgütleri ile ilişkilerini sürekli geliştiren, akılcı, üretken, ilkeli, güvenilir, dayanışmacı ve saygın bir mesleki demokratik kitle örgütü olmaktır.

Şubemizin ilk açıldığı günden bu güne kadar yapılan tüm çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Jeoloji Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubemiz eski adresinden taşınarak yeni adresi olan  ; Selahattin Eyyübi Mah. Turgut Özal Blv. Aydınkent Şelale Evleri 5. Blok Kat:3 No:5 Bağlar/ Diyarbakır adresimizde üyelerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.

Yönetim kurulundaki diğer çalışma arkadaşlarımdan da söz etmem gerekirse, Şube 2. Başkanı; Dicle Barç, Yazman Üye; Emre Öztürk, Sayman Üye; Emine Balaban, Mesleki Uygulamalar Üyesi; Ali Cihat Parlak, Yayın Üyesi; Özden Teker Sarıkaş, Sosyal İlişkiler Üyesi; Murat Eminoğlu’ dan oluşuyor. Yedek Üyelerimiz ise; Serdar Aydın, Yaşar Ulun, Yaşar Karadaş, Feyzi Fidan, Faruk Atasoy isimlerinin yer aldığı güzel bir ekiple çalışmalarımıza devam etmekteyiz.” Diyerek sözlerini tamamladı. 
Son Eklenen Haberler