Afyonkarahisar Doubletree By Hilton açıldı

2 Kasım 2019, Cumartesi 13:29

     


Afyonkarahisar Doubletree By Hilton açıldı

 

Afyonkarahisar yeni bir 5 yıldızlı otele daha kavuştu. 115 odası ve 250 yatak kapasitesine sahip Afyonkarahisar’ın 11’inci 5 yıldızlı oteli olan DoubleTree by Hilton Afyonkarahisar Oteli düzenlenen törenle hizmete açıldı.

100. Yılını kutlayan Hilton’un (NYSE: HLT) pazar lideri 17 markasından biri olan DoubleTree by Hilton, Ege Bölgesinin güzel şehirlerinden Afyonkarahisar’da kapılarını misafirlerine açtı. Otel, Türkiye’deki 19, Avrupa’daki 105 DoubleTree by Hilton tesisinin arasına katıldı.

Açılışa Anayasa Mahkemesi Üyesi Celal Mümtaz Akıncı, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Başkanı M.Sıtkı Merdivenci, ATSO Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi , Demmer Demireller Mermer Sanayi Yönetim Kurul Başkan Yardımcı Adnan Demirel, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin iş adamları ve davetliler katıldı.

 

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYALIM İSTEDİK”
Açılışta konuşan Pınar Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Altınpınar, “Uzun yıllardır hayalini kurduğum otel projemiz Afyonkarahisar’da nihayet kapılarını açtı. Mermer den sonra yeni bir iş kolu olan otel projesi fikrimiz, kurduğumuz hayallerimiz ve potansiyel ihtiyaçların bir araya gelmesiyle doğdu.

Şahsen bizler, şirket misafirlerimizi veya aile dostlarımızı Afyon Merkez’de misafir etmek istediğimizde böyle bir imkâna sahip olamıyorduk. Bu eksikliği fark edince, çevremizden de böyle bir talep gelince, elimizi taşın altına koyalım istedik.

Termal turizm konusunda haklı bir yöne sahip olan ilimizin aynı zamanda yeni bir iş modeline daha ihtiyacı olduğunu düşündük. Afyonkarahisar’a yakışanın dünya çapında bir marka olması yönünde karar kıldık.

Bu vesileyle Hilton otellerinin en değerli ekibine teşekkür etmek isterim. Toplam 75 milyon TL’ye mal olan bu projeyi hep beraber hayata geçirdik. Akarçay manzaralı otelimizde mevcutta 115 adet oda, 250 adet yatak kapasitesinin yanı sıra, dünya mutfağının ve yöresel lezzetlerin güzel örneğini sunan Larissa Restorantımız, SKY 12 Barımızın şehrimizin sosyal ihtiyaçlarını karşılayacağını düşünüyoruz.

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde termal suyla işletilecek olan yaklaşık bin metrekareye alana sahip olan SPA tesisini bünyemize ekleyeceğimizi de buradan müjdelemek isterim.

Otelin bu güne gelmesinde, güçlü desteğini esirgemeyen Cavit Arıkan’a, Tüzin mimarlıktan Hande Tüzin’ e, bu otelin inşaatında emeği geçen tüm proje ortaklarıma, otel yönetim ekibim ve tüm personelime teşekkür ederim. Otelin şehrimize hayırlı olmasını temenni eder katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. ” dedi.

 

“DOUBLETREE MARKASI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDİLECEK”
HİLTON Markasının Türkiye’ye pazarına girmesinde ve bu gün 66 otele ulaşmasında büyük emeği ve katkısı olan Hilton Türkiye Kıdemli İş Geliştirme Direktörü Tuğrul Temel, “ harika bir otelin açılışında bir aradayız.  Öncelikle bu otelde emeği geçen öncelikle İbrahim beye ve onunla birlikte çalışan tüm ekibe bende teşekkür ederim. Çünkü oteller kendiliğinden olmuyor. 

2017 yılının kasım ayında soğuk bir havada şantiyede çay içerken burada hep beraber nasıl bir otel yapacağımızın hayalini kuruyorduk. Odayı barı restoranı cafeyi , spa’yı diğer tesisileri nerelere yerleştirebiliriz. Kimler gelir, kimler kalır, nerelere hizmet eder, şehrin nerelerde açıkları var, diğer otellerle nasıl rekabet edebiliriz, şehre nasıl bir katkı ve katma değerimiz olur diye görüştüğümüz den bu güne 18 ay gibi kısa bir sürede bu büyüklükteki inşaat için kısa bir süre tüm ekip canla başla çalışarak bizim proje ekiplerimizle birlikte harika bir iş ortaya çıkarttılar.

Bundan sonra misafirlerimizin bu tesisi kullanması ile hizmet vermeye çalışacağız. Misafirlerden gelen bildirimlere göre kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Verdiğimiz hizmetlerle şehrin en iyi oteli olmak için elimizden geleni yapacağız. DoubleTree markasının bu otelde en iyi şekilde temsil edileceğini düşünüyorum” dedi.

 

“AFYON BİZİM İÇİN ÖZEL BİR KENT”
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, “Bu gün Doubletree By Hilton Otelin açılışı için Afyon’dayız, bu programda sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum.  İnşallah Afyonkarahisar için güzel bir hizmet olur ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Afyonkarahisar bizim için özel bir kent.

AK Parti iktidarımızın başlangıcından beri potansiyel imkanlarını çok iyi kullanarak, güzel bir gelişme seyri göstermiş bir ilimiz. İçinde bulundurduğu termal ve önemli bir kavşakta olmasının avantajlarını iyi kullanarak, 17-18 yıllık süreçte çok güzel ve başarı yatırımlara çalışmalara imza atarak, ekonomisini iyi geliştirdi. Turizm, ticaret ve tarım güzel adımlar attı. Bakanlık olarak ülkemizin her yerine turizmi yayma amacını taşıyoruz. Afyonkarahisar’da bunun en güzel örneklerinden birisi. Bu açıdan Afyonkarahisar’ı kutluyorum” diye konuştu.

 

“AFYONKARAHİSAR’A GÜZEL DEĞERLER KATIYORLAR”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Bundan 15 sene önce Afyonkarahisar’da 11 tane 5 yıldızlı oteli, içinde 27 bin yatak kapasitesi olacak, Hilton Otel bile gelecek deseydik, herhalde gülerdik diye düşünüyorum.

Elhamdülillah Afyonkarahisar’lı hemşerilerimiz girişimci ruhuyla, Afyonkarahisar’a çok güzel değerler katıyorlar. Ben bu yatırımın kazandırılmasında öncelikle PNR Group Yönetim kuruluna ve İbrahim beye ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Afyon’luca içi dolu olsun diyelim. Hayırlı bol kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

“AFYON’A YAKIŞAN BİR TESİS”
Hilton Otel’in Afyonkarahisar’a yakışan bir tesis olduğunu söyleyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Afyonkarahisar’ ımıza yakışır bir otel oldu. 2002 yılında 2 olan 5 yıldızlı otel sayımız, şuanda 12 oldu. 12’nci 5 yıldızlı termal otelimizde, bitmiş durumda tekrar faaliyete geçebilir. Devam eden otelleride sayarsak bu sayı Türkiye’de en iyi noktalara gelmiş illerden birisi. Bu bizim için bir mutluluk.

Bugün Uluslararası bir otel zincirinin Afyonkarahisar’da açılması da ayrı bir mutluluk. Burası belki de dünyadaki tek termal suya sahip Hilton Otel olacak. Buda dünyanın her yerinde görülecek. İnşallah bu bölgeye daha fazla turistin gelmesine ve turizmin canlanmasına vesile olacak. Bu açıdan doğru bir tespit, doğru bir tercih, doğru bir yatırım bol ve bereketli kazançlar diliyoruz. Afyonkarahisar’ımıza hayırlı olsun. ” dedi.


“TANITIMA ÖNEM VERMEMİZ GEREKİYOR”
Afyonkarahisar adına güzel bir günün daha yaşandığını kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz, “ilimiz adına güzel bir gün. Bazı olaylar vardır ki, bulunduğu ile veya ortama artı bir değer katar. Hilton Otel’de ilimize artı bir değer katıyor. Bizim bundan önce 10 tane faaliyette olan 5 yıldızlı otelimiz var. Bunların her biri ayrı bir güzel, ayrı bir zevk ile donatılmış oteller.

Ancak Uluslararası bir zincirin ilimizde olması ile artı bir değer katıyor. Biz her zaman şunu söylüyoruz, ilimizin marka değerini artırmamız gerekiyor diyor, bu yönde de çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu marka değeri ancak ilimize bu tür markaların gelmesiyle olacaktır, 27 bin yatak kapasitemiz var. Bu yatak kapasitesinde devremülklerden, 5 yıldızlı otellere kadar her kesime hitap edebilecek şekilde ilimizi iyi tanıtmamız gerekiyor.

Bizde valilik olarak bütün çalışmalarımızda tanıtıma büyük önem veriyoruz. Sosyal medyada, dijital ortamlarda, festivallerde, etkinliklerle, fuarlarla her geçen gün ilimizi tanıtmaya devam ediyoruz. İlimizin turizmin birçok yönünde gelişmesi için gayret sarf ediyoruz. En son balonla ilgili gelişmeler oldu. Balonu da burada faaliyete geçirdiğimiz zaman, buranın potansiyeli her geçen gün artacak.

Çok güzel otellerimiz var. Bu otellerimizin sürekli aktif olarak çalışması için bizim her alanda çalışmalarımızı arttırmamız gerekiyor. Ben bu tesisin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, tesisin Afyonkarahisar’a hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaları arkasından kurdele kesimi ile birlikte açılışı yapılan DoubleTree oteli hizmete açıldı. Program sonrası İbrahim Altınpınar günün anısına açılışa katılan protokol erkanına küçük birer plaket takdim etti.  
Son Eklenen Haberler