ODTÜ MADEN MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET

4 Eylül 2019, Çarşamba 09:36

     


ODTÜ Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Öğrencileri, İscehisar mermer ocaklarında bir dizi ziyaretler de bulunarak bilgi aldılar.

 

ODTÜ MADEN MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN ZİYARET

ODTÜ Maden Mühendisliği Bölümü tarafından mermer ve doğaltaş ocak işletmeciliği dersi kapsamında, Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde yer alan mermer ocakları ve fabrikalar ziyaret edildi. gezi sırasında mermer sektörü işletme ve üretim süreçleri hakkında yerinde gözlemler yapıldı ve bilgiler  alındı.

ODTÜ Maden Mühendisliği Bölümü, 1984-1985 ders yılından itibaren petrol mühendisliği de maden mühendisliği çatısı altından ayrılmış ve ayrı bölüm haline gelmiştir, maden mühendisliği bölümü bütün eğitimini İngilizce veren Türkiye’deki tek bölüm olarak isminden söz ettirmektedir.

ODTÜ Maden Mühendisliği Fakültesi öğrencileri İscehisar’da bir dizi ziyaretlerde bulunarak ders konularını yerinde inceleme şansını buldu.

Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesi öğrencileri, mermer ocaklarında yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere yaptıkları ziyarette ( AFİSMED ) Afyon İscehisar Mermerciler Dernek Başkanı Muharrem Çakmak eşlik etti.

ODTÜ,  Maden Mühendisliği Fakültesi öğrencileri yapmış oldukları ocak ziyaretlerinden oldukça verim aldıklarını, okudukları bölüm deki ders konularını uygulamalı olarak bire bir yaşadıklarını ve eğitimde uygulamalı derslerin önemli olduğunu belirtirken, yaptıkları ziyarette kendilerine eşlik eden Başkan Muharrem Çakmak ‘a ve ocak sahiplerine teşekkür ettiler.

AFİSMED Başkanı Muharrem Çakmak, eğitimin sektörde önemli olduğunu belirtirken, gerçekleştirilen bu ziyarette okul yönetimine ve öğretmenlere teşekkür etti. ÇAKMAK “ Öğrencilerimiz, genç madencilerimizle yapmış olduğumuz ocak gezimizden oldukça keyif aldık. Gençlerimiz bilinçli ve öz güvenleri oldukça iyi durumda. Aldıkları bilgileri de, sormuş oldukları sorulardan da anlaşıldığı üzere gayet yeterli gördüm. Kendilerine ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Afyon İscehisar Mermer ocakları ve fabrikalarını yerinde uygulamalı olarak incelemeye gelen, Ankara Odtü maden mühendislik fakültesi öğrencilerine ev sahipliği yapan İscehisar Mermerciler Dernek Başkanı Muharrem Çakmak, ocak ve fabrikaları gezdirdikten sonra misafirleri yolcu etti.

 

 

 

 

 

  
Son Eklenen Haberler