HİLMİ ERGEN; MERMER VE MAKİNA SEKTÖRÜNÜ ÜZDÜ

30 Ekim 2019, Çarşamba 13:44

     


MERMER VE MAKİNA 

SEKTÖRÜNÜN ACI GÜNÜ

İşadamlarından ERGENLER MAKİNE ortaklarından, Özgür Ergen’in eşi, Ahmet Ergen’in Babası, Mustafa, Kazım,  Eyüp, Ergen’in abileri Hilmi Ergen’i kaybettik.

Doğaltaş sektörünü ölüm haberi ile üzen Hilmi Ergen, yıllarını doğaltaş sektöründe emek vererek geçirdi. Gece gündüz demeden hayatının 24 saatini işine adayan Ergen bu emeklerinin karşılığını da alıyordu. Kısa sürede iş dünyasında sevilen, sayılan birisi olmuştu. Karakteri ve yapısı ile söylediği sözün arkasında duran kişiliği ile sektörün güvenini sağladı. 

Ergenler Makina Sanayi 1977 yılında Hilmi - Kazım - Eyüp Ergen ile birlikte üç kardeş bir araya gelerek Kütahya’da kurdu. Ar-ge ye önem veren Ergenler ailesi, 1987 yılında ise mermer kesme makinaları üretimine başlayarak sektöre giriş yaptılar.  

Kuruluşundan bu yana teknolojik yapısını sürekli yenileyen, kalite anlayışından taviz vermeksizin büyüme trendini yakalayan firmanın gelişiminde büyük emekleri olan Hilmi Ergen 1992'den bu güne gece gündüz demeden çalışıp kendini geliştirerek bu günkü tesisi kurdu.

1977 yılından bugüne bir marka haline gelen Ergenler Makine ihracatın ve üretimin dışında gösterdiği başarısının dışında kardeşlerin birbirine saygısı, bağlılığı, sevgisi dikkat çekerken, ihracatta ve ticarette göstermiş oldukları başarı ile de parmakla gösterilen sanayici ve iş adamı olarak adından söz ettirdiler.

Ticaretteki ilkeleri olan Ergenler ailesi; Ergenler Makine denildiğinde olumsuz düşüncelerin yer almadığı, müşterilere gösterilen saygı ve ilginin en üst seviyede olduğu, ülke ekonomisine katkı sunarken, dünya literatürlerinin arasında yer almayı da hedefledi.

Başarılı çalışmalar ile bu güne gelen Ergenler Makine ‘nin sevilen 3 kardeşten biri olan Hilmi Ergen’in rahatsızlığı ailesini üzdü. Bu dünyadaki görevini tamamlayan Hilmi Ergen’i ölüm haberi tüm sevenlerini yasa boğdu.

Merhum Hilmi Ergen’in, Cenaze namazı Ulu Camii’nde kılındıktan sonra Memleketi olan Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesi, Yiğit Pınar köyünde defne edildi. Merhumun ebediyete yolculuğunda iş dünyası, ailesi, doğal taş ve makine sektörü ile sevenleri yalnız bırakmadı.

Kütahya ve Türkiye de sayılı iş adamların arasında yer alan, saygılı, dürüst, mütevazi ve saygın olan HİLMİ ERGENİ’ nin yokluğunu hep yaşayacağız.

Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

 

 

  
Son Eklenen Haberler