Winterstone Denizli'de Açıldı

23 Eylül 2014, Salı 14:43

     


DENİZLİ’ DE WINTERSTONE 3. ŞUBE AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

 

Winterstone; Türkiye Pazarında Giderek Büyümeye Devam Ediyor. Ankara Merkez Olmak Üzere, İzmir Ve Antalya'dan Sonra 3.Şubesini Denizli'de Hizmete Açtı.

Doğaltaş sektöründe yüksek performanslı elmas kesiciler üreten çok uluslu bir grubun Türkiye şirketi "Winterstone Türkiye", Ankara merkez olmak üzere, İzmir ve Antalya'dan sonra 3.şubesini Denizli'de hizmete açtı. Sektörün elmas kesicilerle ilgili tüm ihtiyaç ve sorunlarına daha yakın ve hızlı hizmet sunmayı amaçlayan firmanın Denizli'deki görkemli açılış töreni, sektörün geniş katılımıyla gerçekleşti.

 

Winterstone Türkiye Genel Müdürü Burak İNCİOĞLU yaptığı açıklamada, Winterstone ürünlerinin, Türkiye'de pazar araştırma ve deneme satışlarına 2006'da başladığını hatırlatarak, 2007 yılından bu yana Türkiye mermer firmalarına elmaslı kesiciler konusunda dünya kalitesinde hizmet sunduklarını ifadelendirdi.

 

Katrak lamalarında pazar lideri

Pazardaki mermer firmalarına daha yakın ve hızlı servis sağlayabilmek için 2008'de Türkiye'de üretim faaliyetlerine kendi makina ve ekipmanları ile başladıklarını anlatan İNCİOĞLU şunları söyledi. "Faaliyete başladığımız günden bu yana firmamızın öncelikli satış ürünü katrak laması oldu. Performans kalite ve servis hizmetleri avantajlarından dolayı, geçtiğimiz 7 yıl içerisinde öncelikli satış ürünümüz olan katrak lamasında pazarın yüzde 70'ine hakim olarak bu pazarın lideri olduk. İşimiz deki prensibimiz gereği müşteri memnuniyetindeki disiplinimiz bizi daima başarılı kıldı.”

4 Bölgede Üretim, Satış Ve Servis Çalışmalarını Sürdürüyor

Winterstone'nin 53 ülkede faaliyet gösterdiğini, 8 ülkede de üretim operasyonları yaptığına işaret eden İNCİOĞLU, 2012 ve 2013 yıllarında yeni makine yatırımlarıyla pazara daha hızlı hizmet veren bir konuma geldiklerine dikkati çekerek, gelişmelerle ilgili bilgi verdi: “ 2006 yılında deneme satışlarına başlayan firmamız öncelilikle Ankara’da merkezimizi kurduk. Daha sonra ilerleyen süreç içerisinde 2012 yılında İzmir’de, 2013’de Antalya’da ve bu yıl da Denizli’de bölge şubemizi açtık.

 

Doğaltaş sektöründe şubeleşme kararı almamıza en büyük etken, bölgelerdeki mermer firmalarına elmaslı kesici faaliyetlerinin daha hızlı bir şekilde yapılmasını amaçladık. Yeni açtığımız Denizli şubesinde, dairesel testereler için ek bir yatırım yaparak, dairesel testere faaliyetlerine başladık. Hali hazırda Winterstone Türkiye olarak 2007 den bu yana yaptığımız yatırımlarla 4 bölgede üretim, satış ve servis çalışmalarımızı sürdürüyoruz ” dedi.

 

Ürün Gamındaki Faaliyetleri; Performans, Kalite Ve Servis Avantajları Bazında Devam Ediyor

Winterstone Türkiye olarak katrak lamaları, elmas tel ve dairesel testerelerle ilgili mermer firmalarına ürünler sağladıklarını anlatan Burak İNCİOĞLU, ocaklarda kullanılan elmas tel satışına, 2010 yılında başladıklarını ifade etti. İNCİOĞLU,"Bu ürün gamındaki faaliyetlerimiz yine, performans, kalite ve servis avantajları bazında devam ediyor.

Bu alanda da kısa sürede katrak lamalarında yakaladığımız başarıyı, kaliteli ürünlerin desteği ile yakalayıp elmas telde de pazar payımızı artıracağımıza inanıyoruz. Denizli şubesinde gerçekleştirdiğimiz testere yatırımı ile bu pazarda da söz sahibi olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Üretim kapasitesi

Üretim kapasitesi hakkında da bilgi veren İNCİOĞLU, "Katrak lamaları konusunda, lama üretimi soketleme ve yeni lama olmak üzere yıllık 1 milyon 350 bin soket,  mermer ocak elmas tel konusunda satış ve elmas boncuk dizimi olmak üzere yıllık 1 milyon 400 bin boncuk üretimimiz var" dedi.

"Winterstone Türkiye olarak, Türkiye pazarına inancımız tam" diyen İNCİOĞLU, Türkiye mermer firmalarına elmaslı kesiciler konusunda dünya kalitesini ve yakın hizmet vermeyi sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

 

Ankara merkezde 2 bin metrekare kapalı alanda satış ve üretim faaliyetini yürüten firma, İzmir ve Denizli şubede 600’er, Antalya şubede ise 300 metrekare kapalı alana sahip olup toplam 3 bin 500 metrekare kapalı alanda müşterilerine hizmet veriyor. Ankara merkezle birlikte tüm şubelerde toplam 30 kişi istihdam ediliyor. 8 kişilik satış ekibinin tamamı maden ve jeoloji mühendislerinden oluşmaktadır. 
Son Eklenen Haberler