Doğaltaş Makina ve Teknolojileri Derneğinin ilk başarısı

24 Eylül 2014, Çarşamba 13:36

     


15 Ağustos perşembe günü Denizli Dedeman otelde yapılan toplantının ev sahipliğini Tümmer Başkan Yardımcısı Adnan kaçar, Ekizoğlu Makina Yönetim Kurul Başkanı Kudret Ekiz, Zimek Makina Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Sarı ve Konmak Makina Yönetim Kurul Başkanı Hılmi Konyalıoğlu yaptı.

Toplantının Oturum başkanlığı Hılmi Konyalıoğlu yaparken toplantıya İstanbul, Bursa, Afyon, Burdur, Bucak, Denizli, Ankara, gibi illerden bir çok sanayici katıldı. 

2 gün içinde toplanma gerekliliği ise yeni fuar alanındaki yerleşim planlarının Cuma günü İzfaş Danışma kurul toplantısında konuşulacak olmasıydı., 

Toplantının Hılmi Konyalıoğlu nun açılış konuşması sonrasında tüm makinacılar dinlenerek istek ve öneriler tutanak altına alındı.

Yeni fuar alanında Makinacıların aynı holde ve Açık alanda olması ve eşit şartlarda yer alması gerekliliğinin vurgulanması ve bu noktada Tümmer Başkan Yardımcısı Adnan Kaçar'ın bu istekleri danışma kurulunda dile getirmesi istenerek bu istekler tutanak halinde teslim edildi.


DOĞALTAŞ MAKİNA ÜRETİCİLERİ VE TEKNOLOJİLERİ DERNEĞİ

Toplantının ikinci bölümünde ise uzun süredir kurulması düşünülen Doğaltaş makina Üreticileri ve teknolojileri Derneğinin Resmen kurulmasına ve Kurucu Başkan olarakda Konmak Makina Yönetim Kurul Başkanı Hılmi KONYALIOĞLU' nun gerekli çalışmaları başlatması noktasında görüş birliğine varıldı. Bir sonraki toplantı ise resmi kurulan dernek öncülüğünde Burdurun Bucak İlçesinde Mutlu Makinanın ve diğer Bucaklı makina üreticileri ev sahipliğinde gerçekleşecek.

BİRLİKTELİK SONUCA OLUMLU YANSIDI

15 Ağustos Cuma günü İzmir'de yapılan Marble danışma Kurulu toplantısında ise makinacıların isteklerini dile getiren Tümmer Başkan Yardımcısı Adnan Kaçar'ın öneri ve teklifleri mantıklı bulundu.

Doğaltaş Makina ve Teknolojileri üreticileri ne C/BLOK ve açık alandan eşit şartlarda yer verilmesinin uygun olduğu ve çalışmaların bu beyanda hızlandırılacağını holler arasında 4 metreye düşürülerek daha fazla metraj elde etmenin uygun olacağı görüşünde birleşildi.

KONYALIOĞLU SONUCUN SEVİNDİRİCİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Doğaltaş Makina ve Teknolojileri Derneği Kurucu Başkanı Hılmi Konyalıoğlu yapılan çalışmaların olumlu sonuç vermesi tüm makina üreticilerimizi mutlu etmiştir. demek ki birlikte bir şeyler yapabiliyoruz. 

2 gün içinde yapılan bu organizasyonun sonuca gitmesi hepimizi umutlandırmıştır. bundan sonra yapılacak tüm çalışmalarda Doğaltaş Makina ve Teknolojileri Derneği müdahil olacaktır. 

Marble danışma kurulunda konuyu gündeme getiren Adnan Kaçar'a, İhya kangal'a, Hulisi Işık'a , Samet Gündüz'e, TÜMMER Genel sekreterimize ve yönetim kuruluna teşekkürü bir borç biliriz. Sektörümüze hayırlı uğurlu olsun. dedi.  
Son Eklenen Haberler